Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduObvod se s pěšími stezkami na Božkovském ostrově umístil na třetím místě v cestovatelské soutěži

Obvod se s pěšími stezkami na Božkovském ostrově umístil na třetím místě v cestovatelské soutěži

Šestý ročník cestovatelské soutěže „KOMPAS aneb s ROP Jihozápad na cestách“ pořádal Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad v termínu od 1. 7. do 31. 8. 2017, kdy mohli návštěvníci soutěžících turistických míst hlasovat pro své favority. Do soutěže bylo vybráno celkem deset turisticky atraktivních lokalit v západních Čechách, které byly vybudovány díky dotaci z Evropské unie. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany se soutěže účastnil s pěšími stezkami v relaxačně sportovním areálu Božkovský ostrov a v hlasování se umístil na třetím místě.

Cyklostezky na Božkovském ostrově nechal obvod vybudovat v roce 2012 za podpory evropské dotace prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Stezky byly vystavěny v rámci projektu „Výstavba pěších stezek Božkovsko-Koterovského rozvoje cestovního ruchu“ CZ.1.14/3.1.00/11.02186.

  • CZ.1.14/3.1.00/11.02186 „Výstavba pěších stezek božkovsko - koterovského rozvoje cestovního ruchu“
  • CZ.1.14/3.1.00/23.02638 „Greenways-cyklostezka přes Božkovský ostrov

Slavnostní vyhlášení a ocenění se uskutečnilo dne 4. 12. 2017 na Zámku ve Spáleném Poříčí. Za MO Plzeň 2 – Slovany přijel převzít cenu místostarosta obvodu Slovany Jan Fluxa. Ocenění a drobné dary převzal místostarosta od Ivo Grűnera , náměstka hejtmana pro regionální rozvoj a Karla Hrona, který je pověřen vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.


Foto: Místostarosta MO Plzeň 2 – Slovany Jan Fluxa přebírá cenu

„Velice si vážím přízně, kterou nám v hlasování projevili návštěvníci areálu Božkovský ostrov. Sám sem s oblibou se svou rodinou také zavítám. Hlavně mě ale těší, že sportovci mají areál v oblibě a že zde tráví i svůj volný čas i rodiny s dětmi,“ uvedl místostarosta Fluxa.

V prostředí areálu Božkovský ostrov se nachází síť pěších stezek s nezpevněným, mlatovým povrchem. Celkem 950 metrů pěších stezek je obklopeno dostatečným počtem laviček, kde se mohou návštěvníci areálu kdykoliv posadit a kochat se tamní přírodou. Pěší stezky jsou doplněny sedmi stanovišti s cvičebními fitness stroji vhodnými i pro starší věkovou skupinu a občany s handicapem. Součástí pěších stezek jsou také informační tabule a rozcestníky.

Kromě pěších stezek disponuje areál i dalšími sportovišti, například in-line dráhou a hřišti na různé pohybové aktivity. Obvod využil evropské dotace i při stavbě cyklostezky v projektu „Greenways-cyklostezka přes Božkovský ostrov“.


Božkovský ostrov

Poslední aktualizace: 7. 12. 2017, Iveta Honzíková