Městský obvod Plzeň 2
Úvod Život v obvodu Aktuálně z obvodu 37. MŠ obsadila na Sportovních hrách…

37. MŠ obsadila na Sportovních hrách mateřských škol první příčku

Na Atletickém stadionu města Plzně proběhlo ve čtvrtek 6. června 2024 finále devátého ročníku Sportovních her mateřských škol (SHMŠ). Akci určenou pro děti předškolního věku připravila Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň.

Do finálového klání postoupilo z kvalifikací, které probíhaly v městských obvodech Plzeň 1 až Plzeň 4, celkem 16 mateřských škol. Ty doplnily přímo postupující MŠ z Litic, Křimic, Černic, Lhoty a Radčic resp. Malesic.

Na Atletický stadion města Plzně tak dorazilo téměř 500 dětí z celkem 21 mateřských škol. V soutěži každou MŠ reprezentovalo 6 dětí (3 děvčata a 3 chlapci), které soutěžily ve čtyřech individuálních (hod, skok, běh kolem met, přeskakování a podlézání překážky) a jedné skupinové (štafeta) disciplíně.

Všechny děti si mohly vyzkoušet běh na 400 metrů nebo využít bohatého doprovodného programu zajišťovaného ve spolupráci s celou řadou plzeňských sportovních organizací.

Mateřské školy, které zastupovaly obvod Slovany, předvedly skvělé sportovní výkony. Zlato vybojovala v absolutním pořadí 37. MŠ z Barvínkovy ulice a bronzovou příčku získala 25. MŠ z ulice Ruská. Výborné umístění získala i 51. MŠ z Částkovy ulice. Úspěšná byla také 5. MŠ ze Zelenohorské, která spolu s 25. MŠ získala cenu primátora za nejlépe vyzdobená trička.

Školkám děkujeme za jejich sportovní nasazení a výbornou reprezentaci!