Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduMěstský obvod finančně podpořil rodinu Nikolky, které odneslo tornádo nový pokojík

Městský obvod finančně podpořil rodinu Nikolky, které odneslo tornádo nový pokojík

24. června 2021 zasáhla jižní Moravu silná bouře s krupobitím a tornádem. Nejvíce zasažené jsou obce Lužice a Mikulčice na Hodonínsku a Moravská Nová Ves a Hrušky na Břeclavsku, značné škody hlásí také Hodonín. Zranily se stovky lidí včetně dětí, poničeny jsou celé ulice, potvrzených je i několik obětí. Nyní se trosky odklízí, desítky domů budou muset být strženy. Městský obvod Plzeň 2 - Slovany se proto rozhodl také pomoci.

„Jedná se o mimořádnou katastrofu, která se udála v naší zemi. Rozhodli jsme se proto, že nechceme jen nečinně přihlížet, ale také se zapojit. Vybírali jsme z příběhů z postižených oblastí jednu rodinu, kterou bychom podpořili. Nejvíce nás oslovil příběh Nikolky Novákové z Mikulčic,“ sdělil starosta Lumír Aschenbrenner.

„Tatínek před třemi měsíci dostavěl u nás v Mikulčicích nový dům, ve kterém měl pro mne přichystaný pokojík. Tornádo ale během chvilky všechno zničilo,“ řekla desetiletá Nikolka Nováková. Přírodní živel odnesl střechu, jednu stranu domu a celé jeho vybavení, rodinné auto i služební dodávku.

„Zastupitelstvo městského obvodu rozhodlo, že poskytneme peněžní dar ve výši 250 tisíc Kč obci Mikulčice na pomoc rodině Novákových při odstraňování škod způsobených tornádem a tím pomůžeme Nikolce vrátit její nový pokojíček,“ sdělila místostarostka Eva Trůková.

Poslední aktualizace: 9. 7. 2021, Jan Machačný


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany