Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduSlovanské procházky za poznáním jsou za námi

Slovanské procházky za poznáním jsou za námi

Ve středu 30. června 2021 proběhla poslední červnová  procházka pro slovanské seniory v rámci cyklu Slovanské procházky za poznáním, která byla cílena na Koterovskou náves, jako památkově chráněné území.

Účastníci se sešli na Koterovské návsi v prostoru mezi zázemím SDH Koterov, kapličkou a s výhledem na sokolovnu. Dozvěděli se velice zajímavé informace z historie Koterova, výklad byl doplněný dobovými fotografiemi, ale také zajímavostmi od účastníků, mezi kterými se našla vnučka pána, který jako první rozsvěcel sedlákům lampy a zároven to byla maminka synů, kteří měli na starost před lety osazení elektrických lamp v Koterově. V rámci procházky jsme si prohlédli i místní mlýn při řece Uslavě, na jehož pozemku stojí památná lípa. Procházka byla zakončena na terase Hostince Sokolovna, kde na účastníky čekalo občerstvení, které pro ně nechal připravit starosta Lumír Aschenbrenner.

Průvodcem procházky byl Ing. Karel Foud, památkář Národního památkového ústavu v Plzni. Slova se ujal také František Bartovský, starosta TJ Sokol Koterov, který v závěru procházky pozval účastníky na prohlídku sálu sokolovny a výstavní místnosti Sokolů. Skupinku seniorů doplnili i členové vedení městského obvodu, starosta Lumír Aschenbrenner, místostarosta Jan Fluxa a místostarostka Eva Trůková, která účastníky seznámila s dalšími projekty, které obvod pro své seniory připravuje.

Děkujeme všem seniorům za účast, průvodcům za poskytnuté informace a řadu odpovědí a těšíme se na podzimní Slovanské procházky za poznáním.

Poslední aktualizace: 1. 7. 2021, Jan Machačný


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany