Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduNa Slovanech zvítězil v prvním kole s náskokem generál Petr Pavel

Na Slovanech zvítězil v prvním kole s náskokem generál Petr Pavel

Na Slovanech zvítězil v prvním kole prezidentských voleb na plné čáře generál Petr Pavel, který získal 7499 hlasů. Druhý skončil Andrej Babiš s rovnými 4600 hlasy a třetí místo určili voliči ve druhém městském obvodu Danuši Nerudové, volilo ji 2148 z nich.

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany má 34 volebních okrsků a stejný je i počet volebních místností. Nejvíce se jich nachází v prostorách VOŠ a SPŠE na Koterovské třídě, kde jich je pět. Nejméně občanů přišlo volit v okrsku 2015 – volební místnost na radnici MO Plzeň 2 - Slovany, svůj hlas zde využilo pouze 30,53 procenta obyvatel. Naopak největší volební účast byla v okrsku s číslem 2030 – volební místnost v hasičské zbrojnici Hradiště, kde se do voleb zapojilo 79,01 procenta občanů.

Vedení Slovan vyzývá všechny své obyvatele, aby využili svůj hlas i ve druhém kole prezidentských voleb, kde se utkají už jen dva kandidáti, Petr Pavel a Andrej Babiš. Ostatní podmínky zůstávají stejné jako v kole prvním. Volební místnosti se otevřou úderem čtrnácté hodiny v pátek 27. ledna a zavřou se v deset hodin večer. Hlasovat pro svého favorita můžete ještě v sobotu 28. ledna, a to od 08.00 do 14.00 hodin. 

Lidé, kteří nemají možnost volit v místě svého trvalého pobytu, mohou žádat o voličské průkazy do pátku 20. ledna písemně, osobně až do 25. ledna do 16 hodin. Již před prvním kolem se na Slovanech vydalo 785 voličských průkazů, většinou o ně občané žádali současně pro obě kola. Zájem však pokračuje a úřad jich pro 2. kolo prezidentských voleb vydal již nejméně další padesátku.


Poslední aktualizace: 18. 1. 2023, Jan Machačný


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany