Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduZámky lásky budou mít na Slovanech čestné místo na kovové plastice ve tvaru lípy

Zámky lásky budou mít na Slovanech čestné místo na kovové plastice ve tvaru lípy


Foto: Starosta Aschenbrenner pronesl přípitek u plastiky lípy

Zámky lásky, tzv. Love Locks, jsou v současné době fenoménem, který je rozšířený po celé Evropě. Zamilovaní lidé zavěšují své zámky lásky nejčastěji na mosty a jiná zajímavá místa, aby tím vyjádřili pouto svého věčného citu. Své Love Locks budou moci lidé umisťovat i ve Chvojkových lomech na Slovanech, kam nechal MO Plzeň 2 – Slovany zhotovit speciální objekt, který je k umisťování zámků lásky přímo určený.

K zavěšování Love Locks bude sloužit kovová plastika ve tvaru lípy, která je zároveň symbolem Slovan. „Objekt realizovala firma Lovelock s.r.o. ve spolupráci s uměleckým kovářem Ladislavem Mudrou. Výtvarný návrh plastiky vytvořil autor loga MO Plzeň 2 – Slovany, známý plzeňský výtvarník, Karel Syka. Budeme se těšit, že slovanská lípa „obroste“ barevnými zámky a stane se milou a trvalou připomínkou, že se lidé mají rádi a mají rádi i místo, kde žijí,“ uvedl starosta MO Plzeň 2 - Slovany Lumír Aschenbrenner.


Foto: Svůj zámek lásky na plastiku zavěsil i místostarosta Andrlík s manželkou

„Návrh je podle pořekadla „láska nerezaví“ koncipován tak, aby na kovovém rezavém podkladu zasvítily barevné nerezavějící zámky lásky, nejen jako symbol lásky dvou jedinců, ale aby se celek vázal i k místu, ke kterému mají lidé vztah. Místo kde žijí, kde se scházejí. Místo které mají rádi. Proto má plastika tvarosloví loga Slovan,“ přiblížil více výtvarník Karel Syka.

Umístěním plastiky určené k zavěšování zámků vznikl ve Chvojkových lomech nový atraktivní prvek, který má občany potěšit. Zároveň se díky němu předejde problému, že by lidé zavěšovali zámky na nevhodná místa, kde by bylo jejich umístění nežádoucí, nebo by zámky poškozovaly památky. Za návrh, zpracování a ukotvení plastiky lípy zaplatil obvod celkem 55 tisíc korun.

K zavěšování svých zámků lásky budou mít občané příležitost hned druhý den po slavnostním odhalení plastiky. V sobotu dne 10.6. se ve Chvojkových lomech totiž koná Love festival, na který jsou srdečně zváni všichni vyznavači romantiky. „Love festival děláme proto, abychom se naučili milovat a být šťastní a abychom si užili společně skvělé odpoledne. Tantra centrum Plzeň vnáší do mnoha životů moudrost, tak jí chceme šířit co nejdále a nejvíce.“ říká o akci Zuzka Pithardová, jedna z organizátorek akce.

Foto: Plastika ve tvaru slovanské lípy


Poslední aktualizace: 13. 6. 2017, Iveta Honzíková


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany