Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduTradiční akce

Tradiční akce

Vepřové hody

Vepřové hody jsou oblíbenou akcí milovníků pokrmů ze zabijačky. Vepřové hody se pořádají v hasičské zbrojnici SDH Koterov. Vepřové hody jsou pro místní i přespolní labužníky. Tradičně se podává guláš, polévka, jitrnice, jelítka, tlačenky i další dobroty. Posezení návštěvníkům zpříjemňuje živá hudba.

únor, Koterov

Velikonoční nádivka

Akce Velikonoční nádivka na sebe strhla pozornost hned prvním ročníkem, zejména díky originální soutěži o nejlepší velikonoční nádivku, které se účastnily desítky hospodyněk a domácích kuchtíků. Velikonoční nádivku zpestřuje také ukázka zdobení kraslic, pletení pomlázek a další doprovodný program.

duben, Koterov

Milník času

Na Milníku času si přijdou na své vyznavači bigbítu a rocku. Milník času se pořádá na Slovanech už několikátým ročníkem a jeho návštěvnost stoupá. Hudební program si návštěvníci mohou užít zcela zdarma.

květen, Chvojkovy lomy

Den Slovan

Den Slovan je celodenní akcí, na které si přijde na své asi každý. Dopoledne bývá zaměřeno na zábavu pro děti, dále se na pódiu střídají hudební kapely různých žánrů. Den Slovan končí tradičně až ve večerních hodinách a vstupné je zdarma.

červen, Chvojkovy lomy

Letní příměstský tábor

Na letní příměstský tábor se mohou hlásit děti ve věku 6-15 let na libovolný počet dní. Tábor trvá během celého měsíce července a pro děti je na každý den přichystán zajímavý program, výlety, exkurze, soutěže a další.

červenec, Slovany

Letní kino

Letní kino má jedinečnou atmosféru! Návštěvníci mohou během teplých letních večerů pozorovat filmy v příjemném venkovním prostředí.

červenec, Plovárna Hradiště

srpen, Koterov

Medový jarmark

Na Medovém jarmarku se sejdou místní i přespolní včelaři, aby návštěvníkům nabídly to nejlepší ze své produkce. Med, medovina, svíčky ze včelího vosku, medové perníčky a nebo farmářské produkty na Medovém jarmarku zaplňují stánky. Součástí akce je i zajímavý doprovodný program.

říjen, Koterov

Adventní zpívání

Adventní čas si můžete zpříjemnit poslechem dětských pěveckých sborů, které tradičně vystupují u vánočního stromu před slovanskou radnicí a v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí. Koledy vás jistě naladí příjemnou vánoční atmosférou.

prosinec, radnice Slovany

Vánoční trhy

Na vánočních trzích v Koterově si můžete nakoupit krásné vánoční dekorace ruční výroby. První ročník Vánočních trhů proběhl v místní sokolovně. V roce 2014 se Vánoční trhy v Koterově uskutečnily podruhé a odehrály se venku v areálu vedle zbrojnice SDH Koterov. Pro návštěvníky vánočních trhů je každoročně připraven zajímavý kulturní program, ale také občerstvení v podobě tradičního svařáku nebo čaje.

prosinec, Koterov

Pozn.: Přehled akcí je orientační. Informace o akcích naleznete vždy před konáním v rubrice Aktuálně z obvodu.

Poslední aktualizace: 29. 8. 2018, Petr Bejm