Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduAktuálně z obvoduRadní ze Slovan pomohli nemocnému chlapci šekem na 58 tisíc korun

Radní ze Slovan pomohli nemocnému chlapci šekem na 58 tisíc korun

Čtyřletý Daneček Szivák z Plzně má velmi těžký začátek života. Prošel si rakovinou sítnice, která mu vzala pravé oko a ve dvou letech mu byla diagnostikována těžká dětská mozková obrna. Tyto nemoci zastavily jeho psychomotorický vývoj a nyní je na úrovni šesti měsíčního miminka. Radní městského obvodu Plzeň 2 - Slovany jeho osud zasáhl a rozhodli se mu pomoci. V pondělí 7. června jeho rodině proto předali šek v částce 58 tisíc korun.

„Při mé poslední návštěvě v 17. mateřské školce, kterou navštěvuje Danečkova sestra Adélka, jeho dvojče, jsem se dozvěděla o jeho těžkém životním příběhu. Hned mi bylo jasné, že něco musím udělat. Oslovila jsem členy Rady městského obvodu a domluvili jsme se, že mu každý přispějeme na tento finanční dar,“ sdělila místostarostka Eva Trůková.


Chlapcova rodina dar využije na pokrytí nákladů spojených s jedním cyklem terapie TheraSuit. Cílem této léčby je pomoci Danečkovi rozhýbat jeho tělo a naučit ho chodit. Pojišťovny nákladné, ale potřebné rehabilitace většinou bohužel vůbec nehradí.


„Jsem rád, že mohu s kolegy pomoci tomuto malému bojovníkovi a jeho rodině. Musíme si pomáhat. Držím Danečkovi v jeho léčbě palce,“ sdělil starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner, který přispěl nejvyšší částkou.


„Situace je o to komplikovanější, že v současné době jsem v péči lékařů po několika operacích s podezřením na vzácnou chorobu. Navíc jsem od podzimu zůstala s dětmi sama. S celodenní péčí o děti mi proto musí pomáhat ošetřovatelka, která ale stojí 20-25 tisíc měsíčně. Za dar jsem proto velmi vděčná,“ říká Danečkova maminka, paní Lucie Podlešáková.
Přátelé zřídili Danečkovi webové stránky https://www.pro-danecka.cz/, kde je možné finančně přispět a zároveň sledovat Danečkovy pokroky. Přispějte prosím i Vy. Můžete to udělat prostřednictvím Konta Bariéry.


Poslední aktualizace: 11. 6. 2021, Jan Machačný