Městský obvod Plzeň 2-Slovany
ÚvodŽivot v obvoduSeniorwebAktuality seniorwebuHravé kalendáře propojí generace

Hravé kalendáře propojí generace

Senioři ze stacionáře Domovinka se už po šesté proměnili ve fotomodelky a fotomodely. Výsledkem je kalendář pro rok 2023. Peníze z jeho prodeje půjdou na aktivity klientů a pomoci se rozhodl také slovanský městský obvod.

„Zakoupili jsme hned čtrnáct kalendářů, které v rámci mezigeneračního propojení rozdáme do všech našich mateřských škol,“ vysvětluje starosta Lumír Aschenbrenner. Téma kalendáře je k tomu více než příhodné, protože je o hrách. A ne ledajakých, fotilo se například s obří tužkou na vyplňování křížovek, velkým mikádem, šachovými figurkami nebo mini kulečníkem.  „Líbí se mi, že děti uvidí, že i babičky a dědečkové si stále umí hrát. Jejich fotografie jsou plné energie a radosti,“ říká starosta.

Domovinka, která sídlí na Slovanech v Úslavské ulici pomáhá na území Plzně již přes dvacet let. Provozuje stacionář, v němž naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami. Nabízí ale i možnost denního stacionáře především pro rodinné příslušníky, kteří se nechtějí odloučit od svého příbuzného natrvalo, a v neposlední řadě provozují také terénní pečovatelskou službu.

Odkaz pro zakoupení kalendáře ZDE:

 

Poslední aktualizace: 29. 11. 2022, Jan Machačný


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany