Městský obvod Plzeň 2
Úvod Život v obvodu Seniorweb Vstupenky do divadla Divadlo pro slovanské seniory

Divadlo pro slovanské seniory

Divadlo pro Slovanské seniory.

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany si pro Vás, slovanské seniory připravil tak trochu jiný výlet, a to za kulturou, do Měšťanské besedy na divadelní představení – DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ.

Dne: 22.10. 2023

Začátek: 14:00 (doba trvání:135 minut s přestávkou)

Cena: 250 Kč

Prodej vstupenek od 11.9.2023 v kanceláři 101, Městský obvod Plzeň 2-Slovany, Koterovská tř. 83, 326 00 Plzeň.

A to pouze v těchto dnech a hodinách
pondělí:         08:00-12:00 – 12:30 - 14:00
středa:           08:00-12:00 – 12:30 - 14:00

KONTAKT: skopkova@plzen.eu, tel. 378036263

PŘEDSTAVENÍ: DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ

Ilustrační foto z https://mestanskabeseda.cz/akce/do-loznice-vstupujte-jednotlive/

O hře.

I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná… Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane v bláznivé komedii známých anglických dramatiků.

Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge… Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje…

Velkolepému zmatku však nasadí korunu populární autorka knížek pro děti, která se v bytě objeví nečekaně a chce svěřit vydání svého díla právě nakladatelství, které patří Henrymu a Philipovi. Pro jejich skomírající podnik by to znamenalo záchranu. Dotyčná paní je však nesmlouvavě mravopočestná. Kdyby zjistila, co se tu doopravdy odehrává, jejich naděje by se zhroutily. Je tedy třeba vyvinout horečné úsilí, aby se vzájemné vztahy přítomných zdály normální a nevinné. Zákonitě se tím zamotají ještě víc. Kolotoč zoufalých zastíracích manévrů, nedorozumění a lží, nechtěných záměn osob se rozjíždí naplno. Jiskřivé humorné slovní i situační šarvátky nabírají na intenzitě. V momentu, kdy veškeré zádrhele a konflikty dospějí k urovnání a ke zklidnění, zaskočí diváky ještě náhlá brilantní pointa.

Hra, která náleží k vrcholům společné tvorby obou autorů, se dočkala mnoha nastudování na anglických scénách, stejně jako v divadlech newyorské Broadwaye. Nyní ji může poprvé zhlédnout v českém překladu také naše publikum.

 

Hrají:   Mahulena Bočanová, Lukáš Vaculík, Filip Tomsa / Jaroslav Slánský, Martin Sobotka, Vlasta Žehrová, Ivana Andrlová / Olga "Háta" Želenská, Pavel Nečas / Roman Štolpa, Monika Absolonová / Adéla Gondíková / Kateřina Lojdová a další

Režie:            Antonín Procházka

Autor:             Ray Cooney / John Chapman

Překlad:         Jiří Strnad

Divadlo:         Divadelní společnost Háta

Pořadatel:     MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ s. r. o.

 

Poslední aktualizace: 2. 10. 2023, Bejm Petr