Městský obvod Plzeň 2

Parky a hřiště

HomolkaLesopark Homolka s naučnou stezkou pro děti a fit stezkou pro dospělé se nachází na Slovanech nedaleko konečné tramvajové zastávky číslo 1. Pro místní obyvatele a přespolní turisty znamená příhodné místo pro relaxaci, vycházky i pro sportovní vyžití.
Dětské hřiště MadagaskarZastaralé a nevyhovující hřiště na pozemku vnitrobloku ulic Motýlí a Liliová v Plzni na Slovanech nahradilo roku 2010 supermoderní dětské hřiště zvané „Madagaskar“ nebo také „Prales“.
Chvojkovy lomyChvojkovy lomy jsou oblíbeným místem v plzeňské čtvrti Slovany. Jednu z dominant tohoto místa tvoří „Obří věž – maják“, která je výsledkem tvůrčí činnosti Ivana Hostaše.
Park na Mikulášském náměstíNa současné podobě parku na Mikulášském náměstí má rekonstrukce z roku 2010, která přispěla ke zvětšení podílu ploch zeleně. Nepřehlédnutelný je zde také pomník se sousoším J. K. Tyla a fontána.
Škoda sport parkVyhledávaný sportovní areál u Malostranské ulice v Plzni – Slovanech nabízí svým návštěvníkům bohaté sportovní vyžití. Mezi sportovní aktivity, které občané mohou v parku provozovat, patří například hokejbal, volejbal, nohejbal, plážové sporty, in-line bruslení a další.
Božkovský ostrovBožkovský ostrov je sportovně relaxačním areálem v plzeňském obvodu Slovany, který slouží k provozování volnočasových aktivit především rodinám s dětmi.

Poslední aktualizace: 14. 11. 2013, Honzíková Iveta